![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12815559
*
nr 1281 5559
Spegel
+ konsol, mahogny, 160x6. Längd: 76, djup: 37 cm, höjd: 81 cm
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2019
kl 20:14:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/10 18:38:54
1
800 kr
12/10 22:55:33
2
800 kr
12/10 22:55:33
1
800 kr (Budbetjänt)
12/10 22:56:07
2
1.000 kr
14/10 20:09:03
1
1.100 kr
14/10 20:09:57
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1281 5559
Spegel
+ konsol, mahogny, 160x6. Längd: 76, djup: 37 cm, höjd: 81 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/10 18:38:54 | 1 | 800 kr |
12/10 22:55:33 | 2 | 800 kr |
12/10 22:55:33 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
12/10 22:56:07 | 2 | 1.000 kr |
14/10 20:09:03 | 1 | 1.100 kr |
14/10 20:09:57 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)